SOA czyli Słowa Oczywiście A(normalne) Usługi Profesjonalne pranie mebli tapicerowanych

Profesjonalne pranie mebli tapicerowanych

Profesjonalne pranie mebli tapicerowanych

Ostania aktualizacja postu : 5 lutego 2021

Od samego dnia zakupu mebli tapicerowanych wymagają one starannej pielęgnacji, w przeciwnym razie ich żywotność może ulec znacznemu skróceniu. Pranie chemiczne, jest najskuteczniejszym i najbezpieczniejszym sposobem czyszczenia miękkich i delikatnych powierzchni: tkanin, skóry, wełny i podobnych materiałów. Nowoczesne pranie mebli tapicerowanych to bardzo wygodna usługa świadczona przez profesjonalistów i jest wykonywana w domu. Oprócz czyszczenia mebli (kanap, sof, foteli, krzeseł) w domu może być przeprowadzone również pranie chemiczne materacy i koców.

Czy warto skorzystać z chemicznego prania mebli tapicerowanych w domu?

Oprócz usuwania plam i uporczywych zabrudzeń niewątpliwą zaletą prania mebli tapicerowanych jest również fakt, że podczas procedury z użyciem gorącej pary i specjalistycznych środków niszczone są niebezpieczne mikroorganizmy: roztocza, grzyby, drobnoustroje. Ponadto meble mogą być dodatkowo zabezpieczone środkami antystatycznymi oraz powłokami ochronnymi. Szybkość prania zależy od różnych czynników, w tym od stopnia zabrudzenia i wielkości powierzchni, ale w większości przypadków nie przekracza 60 minut, po czym wysychanie zajmuje kolejne 3 godziny. Najczęściej taka usługa obejmuje meble (skórzane, tekstylne), sofy, kanapy, narożniki, krzesła, fotele itp. Ważne jest, aby zostały wykorzystane dobrej jakości kompozycje czyszczące wyłącznie z naturalnych i absolutnie bezpiecznych składników, głównie pochodzenia roślinnego. Skuteczność profesjonalnego prania mebli tapicerowanych jest naprawdę wysoka i pozwala przywrócić im piękne kolory.

Technologie wykorzystywane do prania mebli tapicerowanych

Firmy zajmujące się profesjonalnym praniem mebli tapicerskich mają doświadczenie w pracy z różnymi rodzajami mebli i zabrudzeniami, dlatego opracowują nowoczesną technologię czyszczenia powierzchni, która zapewnia doskonałe efekty w krótkim czasie. Do usuwania plam używane są nowoczesne środki czyszczące, które pozwalają wyczyścić każdy rodzaj tapicerki, materiału i produktu. Czyszczenie polega na sukcesywnym usuwaniu kurzu za pomocą specjalnego odkurzacza przeznaczonego do czyszczenia mebli. Następnie wykonywana jest obróbka powierzchni parą. Zanieczyszczenie może mieć różne pochodzenie, dlatego plamy są usuwane za pomocą odpowiednio dobranych środków czyszczących. Przemyślane, staranne prania mebli tapicerowanych, pozwala uniknąć uszkodzenia mebla, a jednocześnie gwarantuje jego intensywne oczyszczenie z wszelkich zabrudzeń. Stosowane są przyjazne dla środowiska detergenty i specjalny wysokiej jakości sprzęt.

Zalety czyszczenia parą

  • Wszechstronność, czyli możliwość czyszczenia większości materiałów i rzeczy
  • Szybka gotowość do pracy – woda nagrzewa się do temperatury parowania w ciągu 4-8 minut
  • Możliwość pracy bez dolewania wody bez przerywania czyszczenia
  • Profesjonalne modele odkurzaczy parowych zapewniają silny strumień pary. Wnika głęboko w tekstylia, niszczy kolonie pleśni, grzybów, roztoczy, bakterii.

Zalety profesjonalnego prania mebli tapicerowanych

  • Przedłuża żywotność mebli tapicerowanych, dzięki czemu tapicerka jest w nienagannym stanie. Zastosowane środki w pozytywny sposób wpływają na wygląd tkaniny, a także chronią je przed negatywnymi wpływami.
  • Obróbka mebli specjalnymi środkami pozwala przywrócić kolor, podnieść włos, usunąć zmarszczenia powstałe podczas użytkowania.
  • Pranie mebli tapicerowanych w domu to okazja do pozbycia się nieprzyjemnych zapachów. Nowoczesne receptury detergentów eliminują zapachy pozostawione przez zwierzęta domowe, papierosy i inne nieprzyjemne aromaty.

Pranie mebli tapicerowanych jest niezbędne nie tylko dla mieszkań prywatnych, ale również dla firm, co jest szczególnie ważne w przypadku biur, restauracji, salonów kosmetycznych. Przecież poplamione sofy i fotele, które wydzielają nieprzyjemny zapach, odstraszają potencjalnych nabywców i klientów. Wysokiej jakości czyszczenie jest niezbędne dla osób cierpiących na alergie, astmę oskrzelową, a także dla małych dzieci. W tapicerce mebli żyją i aktywnie rozmnażają się roztocza, grzyby i inne mikroorganizmy, których nie można usunąć standardowym czyszczeniem.

Główne sekrety czystości mebli tapicerowanych

Teraz już wiadomo, jak wygląda usługa prania mebli tapicerowane w domu, ale jest jeszcze jeden ważny aspekt tzn. zapobieganie. Za pomocą prostych technik można zabezpieczyć tapicerkę przed plamami, brudem, kurzem, zapachami. Jeśli rodzina ma małe dzieci, warto kupić lub uszyć pokrowce na meble tapicerowane. Rysowanie, zabawa plasteliną nie poplamić sofy, krzesła. A nawet, jeśli coś się stanie, szkody będą minimalne. Pokrowce są prane w pralce, czego nie można zrobić z tapicerką. Wyjeżdżając na wakacje, do wiejskiego domu na lato, warto nakryć sofy, fotele, łóżka narzutą. Kurz osiada na niej, a nie na tapicerce. Meble pozostaną czyste i nie staną się miejscem gromadzenia się kurzu. Często odkurzać tapicerkę i niech to będzie rutyna, niezbędna przy sprzątaniu domu. Pozwoli to zachować ich wygląd, poprawi jakość powietrza i życia w domu.

Related Post