SOA czyli Słowa Oczywiście A(normalne) Uroda,Usługi Co to jest stylizacja paznokci?

Co to jest stylizacja paznokci?

Co to jest stylizacja paznokci?

Ostania aktualizacja postu : 24 listopada 2022

Co to jest stylizacja paznokci? Zadbane dłonie i paznokcie stanowią naszą wizytówkę. Pozwalają zrobić dobre pierwsze wrażenie, dodają pewności siebie i poprawiają nastrój. Nic dziwnego, że salony stylizacji paznokci stały się dość powszechnym elementem krajobrazu miejskiego. Liczne sklepy z akcesoriami do paznokci kuszą kolorowymi lakierami i błyszczącym ozdobami. Czym jest stylizacja paznokci i jakie są jej rodzaje? Czy można ją wykonać samodzielnie, czy lepiej oddać swoje dłonie w ręce fachowców?

Czym jest stylizacja paznokci?

Pod pojęciem stylizacji paznokci rozumiemy najczęściej całą gamę zabiegów w zakresie pielęgnacji oraz zdobienia paznokci. Zabiegi takie mogą obejmować usuwanie skórek oraz nadawanie płytce paznokcia odpowiedniego kształtu (np. poprzez obcinanie lub opiłowywanie). To jednak nie wszystko. Stylizacja obejmuje nie tylko kosmetykę paznokci naturalnych (np. polerowanie płytki), ale również ich przedłużanie za pomocą żelów UV lub paznokci akrylowych, a także malowanie lakierami.

W stylizacji wykorzystuje się zarówno lakiery hybrydowe, jak i zwykle, kolorowe i bezbarwne. Dodatkowo, paznokcie można zdobić malując na nich wzory, naklejając malutkie kryształki i inne elementy ozdobne. Można je zmatowić specjalnym piaskiem lub dodatkowo nabłyszczyć. Możliwości jest bardzo wiele. Każda pani może więc wybrać rodzaj, który najbardziej pasuje do jej stylu życia i upodobań.

Manicure – czyli po pierwsze pielęgnacja

Podstawą każdej stylizacji paznokci powinna być kompleksowa pielęgnacja. Ważne jest prawidłowe usunięcie odstających skórek, wymodelowanie kształtu płytki za pomocą odpowiedniego pilniczka, a także wygładzenie jej powierzchni.

Konieczne jest zapewnienie wystarczającego nawilżenia dłoni i paznokci. W każdej hurtowni kosmetyków do paznokci bez trudu można dostać specjalne preparaty pielęgnacyjne, w postaci kremów, lotionów lub skoncentrowanego serum. Serum z pędzelkiem pozwala na łatwą aplikację preparatu na płytkę paznokcia i skórki wokół niej. Korzystny wpływ na stan paznokci mają również odżywki witaminowe, dostępne w formie lakierów. Dzięki regularnej pielęgnacji paznokcie stają się mocniejsze, nie pękają, a ich zdobienie daje lepsze rezultaty.

Przedłużanie paznokci z użyciem żeli UV

Co zrobić, kiedy paznokcie, pomimo regularnej pielęgnacji nie są wystarczająco mocne? Albo jeśli nie chcą urosnąć na długość, o jakiej marzymy? W takim wypadku możliwe jest ich przedłużenie.

Do wyboru jest kilka metod, z których do najpopularniejszych należy naklejanie paznokci akrylowych oraz przedłużanie płytki paznokcia za pomocą żelu hybrydowego do przedłużania paznokci. Ostatnio, szczególną popularnością cieszy się ta druga metoda. Żele hybrydowe, nakładane na naturalną płytkę paznokcia zabezpieczoną specjalnym podkładem (bazą), są utwardzane pod wpływem działania lampy UV, inicjującej polimeryzację żelu.

Paznokciom przedłużonym w taki sposób nadać można dowolny kształt. Nowa, żelowa płytka będzie trwała, wytrzymała na pęknięcia,  a do tego będzie sprawiać wrażenie pięknych, zdrowych paznokci. Paznokcie żelowe często stanowią bazę dla stylizacji lakierami hybrydowymi, chociaż dostępne są również żele hybrydowe w wersji kolorowej, nie wymagające malowania.

Jaki lakier do paznokci wybrać?

Co to jest stylizacja paznokci?

Co to jest stylizacja paznokci?

Do niedawna wybór lakieru dotyczył koloru lub rodzaju połysku. Dostępne były lakiery bezbarwne i kolorowe, o barwach pastelowych lub jaskrawych, z metalicznym połyskiem lub eleganckim efektem zmatowienia. Powierzchnie polakierowane zwykłymi lakierami nie są jednak zbyt trwałe i po zaledwie kilku dniach cały zabieg stylizacji trzeba powtarzać.

Lakiery hybrydowe, polimerowe, nie zawierają w swoim składzie rozpuszczalników, dzięki czemu są znacznie trwalsze od tych zwykłych. Wysoki poziom napigmentowania sprawia, że możliwe jest osiągnięcie efektu bardzo soczystych, żywych kolorów. Dodatkowo, efekt takiego manicure utrzymuje się przez około 3 tygodni. Lakier hybrydowy do paznokci wymaga jednak użycia specjalnej bazy UV oraz warstwy zabezpieczającej, tzw. top coat. Dodatkowo, twardnienie lakieru wyzwalane jest przez promieniowanie lampy UV. Trzeba również pamiętać o specjalnej procedurze zdejmowania takiego lakieru. W przypadku prawidłowego wykonania, manicure z użyciem lakierów hybrydowych nie uszkadza naturalnych paznokci, a jego trwałość pozwala oszczędzać czas i pieniądze. Wizyty w salonie stylizacji mogą być przecież znacznie rzadsze!

Manicure japoński – minimalistyczna stylizacja dla wymagających

W przypadku pań, które z różnych względów nie chcą lub nie mogą nosić długich paznokci w krzykliwych kolorach, idealnym rozwiązani jest manicure japoński. To rodzaj pielęgnacji, połączonej z minimalistyczną stylizacją. Wykonując taki manicure, stylista usuwa skórki, nawilża paznokcie w specjalnej kąpieli, a następnie poleruje płytkę paznokcia specjalnymi kamieniami. Paznokcie wyglądają na bardzo zadbane i zdrowe. Manicure japoński uzupełnia się zazwyczaj jedynie delikatnym bezbarwnym lub cielistym lakierem, często wzbogaconym w kompleksy witaminowe.

Czy stylizacje paznokci można wykonać w domu? Oczywiście – potrzebne są jednak podstawowe umiejętności manualne, przynajmniej jeśli chodzi o zdobienie płytki paznokcia. Pielęgnacją jednak każda pani z pewnością może zająć się samodzielnie. Preparaty do pielęgnacji paznokci dostępne są zarówno w drogeriach, jak i aptekach. Piękne, zdrowe i zadbane paznokcie można zdobić samodzielnie – lub zdać się na doświadczenie stylistki.

angielski francuski niemiecki hiszpański

Related Post

Glovo praca

Glovo pracaGlovo praca

Ostania aktualizacja postu : 29 lutego 2024 W dzisiejszych czasach wiele osób poszukuje elastycznych i mobilnych form zarabiania. Praca na etacie nie zawsze jest odpowiednim rozwiązaniem dla tych, którzy chcą