SOA czyli Słowa Oczywiście A(normalne) Usługi Dobry mechanik to gwarancja spokoju

Dobry mechanik to gwarancja spokoju

Ostania aktualizacja postu : 21 sierpnia 2023

Nie ma nic bardziej irytującego, niż ciągłe problemy z samochodem. Nie dość, że są to wysokie koszta, to jeszcze trzeba doliczyć do tego czas spędzony na kontaktach z mechanikiem. Najgorzej jest, kiedy każdy specjalista mówi coś innego, a żaden nie chce podjąć się kompleksowej diagnozy i naprawy https://readyauto.pl/o-nas/. Szczególnie dobrze znają to osoby, które posiadają samochody zasilane gazem LPG. Idealnym rozwiązaniem jest znalezienie godnego zaufania, sprawdzonego i przede wszystkim taniego warsztat samochodowy. 

Znajdź fachowca, któremu zależy

To, czy znalezienie mechanika jest trudnym zadaniem zależy od miejsca zamieszkania. W małych miejscowościach bardzo często jest o to paradoksalnie łatwiej. Tutaj wybór jest ograniczony, dzięki czemu warsztat samochodowy musi starać się o klienta. Przecież opinie ma się tylko jedną i trzeba o nią dbać, ponieważ w takich miejscowościach liczy się głównie marketing szeptany. W dużych miastach ludzie sugerują się głównie opiniami w internecie. Trudno jest znaleźć mechanika, któremu zależy na klientach, bo ma ich setki. Należy więc cierpliwie szukać warsztat samochodowy, który jest prowadzony np. głównie dla użytkowników danej marki samochodu. W takim miejscu jest większe prawdopodobieństwo, że usterka lub problemy Twojego samochodu zostaną trafnie zdiagnozowane. Przecież samochód to zestaw mechanicznych elementów, których psucie się następuje według podobnych reguł, charakterystycznych dla danego modelu. Taki dedykowany warsztat samochodowy danej marki będzie także dobrym wyborem w kontekście zakupu części zamiennych. Im ardziej rozpowszechniona marka, tym większy rynek warsztatów i sklepów z częściami. Poza tego rodzaju kwestiami technicznymi bardzo ważne jest to, jaki kontakt złapie klient z mechanikiem. Jeżeli uda się spokojnie i rzeczowo porozmawiać, to jest to już pierwszy krok do sukcesu. Niestety bardzo często zdarza się, że mechanicy są opryskliwi, traktują klientów z góry i nie są prawdziwie zainteresowani ich problemami. Z takich miejsc lepiej uciekać.

Zbuduj zaufanie – to procentuje

Najlepszy warsztat samochodowy to taki, w którym każdy klient jest znany lub chociaż kojarzony. Pozwala to na zbudowanie historii napraw danego samochodu, co jest szczególnie pomocne. Takie zaufanie przełoży się także na prawdomówność – zawsze będziemy otrzymywali prawdziwą diagnozę dot. naszego auta i realne koszty. Warto o nie pytać, aby potem nie zdziwić się kosztem naprawy. Dobrym standardem jest to, że po wykonaniu diagnozy samochodu warsztat samochodowy dzwoni do właściciela, przedstawia całościowo sytuację i proponuje opcje rozwiązania usterki informując jednocześnie o kosztach. Warto też wiedzieć, który konkretnie mechanik zajmuje się naprawą danego auta, aby móc zawsze się z nim kontaktować w przypadku problemów. Podstawową, ale niezwykle ważną rzeczą jest także posiadanie bezpośredniego numeru telefonu do naszego mechanika – oszczędzi nam to stresu związanego z przebijaniem się przez centralę i uporczywym wiszeniem na linii. Wysokiej klasy firmy typu warsztat samochodowy oferują możliwość zapisów online, regularnie informują  o statusie napraw i dbają o takie detale jak kontakt mailowy, czy możliwość napicia się świeżej kawy przy zostawianiu, czy odbiorze auta. Umożliwiają także przyjazd w dogodnych godzinach – to szczególnie ważne dla osób, które pracują na etacie w dużym mieście i trudno wyrwać im się po odbiór samochodu do warsztat samochodowy. Oczywiście dużym plusem jest także lokalizacja w centrum miasta.

Dbaj o kontakt i regularnie odwiedzaj

Samochód jest jak organizm – zawsze trzeba o niego dbać, nawet jeżeli na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się sprawne. Do obowiązków właściciela samochodu jest dbanie o takie kwestie jak wymiana oleju, sprawdzanie filtrów, czy świec, kontrola hamulców. Szczególnie istotne jest regularne diagnozowanie samochodów z instalacją gazową. Pozwala ona na niższe koszty użytkowania auta, ale niestety potrafi także powodować problemy np. z działaniem silnika. W takim przypadku ważne jest, aby kontrolować stan luzów zaworowych, aby nie doprowadzić do tzw. podparcia zaworów i w konsekwencji ich wypalenia. Warsztat samochodowy powinien prowadzić księgę napraw każdego samochodu i regularnie przypominać o wizytach kontrolnych – tak samo, jak robimy w przypadku badania krwi, czy wizyt u dentysty https://readyauto.pl/oferta/klimatyzacja-samochodowa-szczecin/. Dbanie o samochód pozwala uniknąć kosztownych napraw, które najczęściej są właśnie wynikiem codziennych zaniedbań. Warsztat samochodowy, któremu można ufać to skarb. Szczególnie można przekonać się o tym przy okazji kupna nowego samochodu. Zanim zdecydujemy się na zakup warto podjechać do takiego warsztatu i dokonać kompleksowej oceny stanu auta. Unikniemy wtedy trudności związanych z nieuczciwymi sprzedawcami, który próbują sprzedać np. samochody powypadkowe lub takie, w których poważne usterki są maskowane. Dla warsztat samochodowy dobry kontakt z klientem to także opłacalna inwestycja – regularnie powracający klient to stałe źródło dochodu. Jak w każdej relacji budowane zaufanie procentuje z korzyścią dla obu stron.

 

Polecamy:

 

 

READYauto serwis samochodowy
Zielonogórska 33
71-084 Szczecin
721 956 919
www.readyauto.pl

Related Post