SOA czyli Słowa Oczywiście A(normalne) Technologia Jaki rodzaj etui na telefon wybrać dla siebie?

Jaki rodzaj etui na telefon wybrać dla siebie?

Ostania aktualizacja postu : 17 listopada 2021

Smartfony to urządzenia, z których korzysta dziś większość społeczeństwa. Są telefonami, które służą nam do kontaktowania się z innymi ludźmi, ale również i do pracy, do rozrywki na wysokim poziomie, do poszukiwania informacji. Żyjemy w czasach smartfonów i zupełnie nie wyobrażamy sobie bez nich życia. Dzień bez smartfona nie jest w ogóle możliwy. Tak jednak, jak są one funkcjonalne i przydatne w każdej niemal sytuacji, tak ich trwałość pozostawia wiele do życzenia. Urządzenia te, ze względu na ekran na przedniej części, w znaczny sposób narażone są na uszkodzenia.

Wystarczy mały upadek z wysokości, by ekran pękł i często nie nadawał się nawet do dalszego użytku. Co więc zrobić? Na pewno etui na telefon okaże się być w takiej sytuacji najlepszym z możliwych rozwiązaniem. To właśnie ono pozwala nam odpowiednio chronić nasz smartfon, by nawet podczas przypadkowego upadku lub uderzenia, nic z naszym smartfonem się nie stało.

Samo etui to jedno, ale wybór danego rodzaju to kwestia, z którą wiele osób ma bardzo duży problem. Skąd bowiem wiedzieć, jaką z kilku opcji wybrać, by okazała się być dla nas najlepsza? Które etui spełnia swoje funkcje idealnie? Tak naprawdę każde jest dobre, ale dostosowane do określonych grup odbiorców. Do tych najbardziej popularnych zaliczamy między innymi:

  • nakładki na tył telefonu – nazywane są one bardzo często plecami smartfona, gdyż nakładamy je nie na szybę, ale na tylną klapę. Posiada ono taki specjalny rant w przedniej części, co sprawia, że podczas upadku podłoże styka się w pierwszej kolejności właśnie z tym rantem. Najwyższej jakości modele spełniają swoje zadania, te podróbki niekoniecznie. Ten typ etui na telefon jest jednak najmniej skuteczną metodą ochrony naszego smartfona.
  • Pokrowce książkowe – te zwane często są portfelowymi i posiadają klapkę otwieraną na bok. W środku posiadają one zazwyczaj kieszonkę na dowód osobisty czy też pieniądze. Zazwyczaj są one tak zaprojektowane, że mogą być dobrą podstawą na telefon. Idealnie chronią one smartfon i dzięki szerokiej ofercie pozwalają nadać mu zupełnie nowy wygląd.
  • Pokrowce z klapką – to podobne rozwiązanie, jak to powyżej, ale klapka nie otwiera się na bok, ale do góry. Dla wielu osób takie rozwiązanie wydaje się być zdecydowanie bardziej praktyczne, szczególnie jeśli w grę wchodzi prowadzenie rozmów.
  • Bumpery – są to takie ramki na krawędzie telefonów, które nie posiadają tylnej klapki. Stanowią delikatną formę ochrony, ale nie do końca skuteczną, dlatego też taka opcja bardzo rzadko kiedy zdaje egzamin.
  • Kabury – takie etui na telefon przypinane jest do paska spodni. Najczęściej wykorzystywane jest ono przez pracowników na budowach, czy też na magazynach. Stanowią one bardzo dobry sposób na ochronę telefonu w najtrudniejszych nawet warunkach.
  • Wsuwki – takie etui kochają kobiety, bo oferowane są te produkty w ciekawych wzorach i kolorach. Choć smartfon jest chroniony, to jednak aby go użyć, należy wyjąć go z wsuwki. Rozwiązanie takie sprawdza się przede wszystkim u osób, które korzystają ze smartfonów rzadko.
  • etui na ramię – jest to rozwiązanie doskonałe dla sportowców, którzy chcą mieć telefon przy sobie podczas uprawiania sportów. Praktyczne, funkcjonalne, wygodne rozwiązanie dla każdej aktywnej osoby.

Czy grubość etui na telefon ma jakieś znaczenie?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy grubość danego etui na telefon ma tak naprawdę istotne znaczenie, jeśli w grę wchodzi ochrona telefonu podczas upadku czy też uderzenia. Sama grubość uzależniona jest od materiału, z jakiego zostało ono wykonane. Najczęściej można znaleźć etui z TPU, a więc z termoplastycznego poliuretanu, czyli elastycznego tworzywa sztucznego, które pod wpływem wysokiej temperatury jest odpowiednio formowane. W tym przypadku grubość ma duże znaczenie i im grubsze etui, tym większa ochrona. Te podrabiane, cienkie nie stanowią tak naprawdę żadnej ochrony. Nie warto wybierać tych produktów ultracienkich, bo oprócz tego, że nie rzucają się one w oczy, tak naprawdę ochronę stanowią znikomą. Skoro chcemy w jakikolwiek sposób chronić nasz smartfon, wybierajmy rzeczy, które pozwolą nam to uzyskać.

Odpowiednie etui dla konkretnej osoby

To, co dobrze sprawdzi się u jednej osoby, niekoniecznie będzie dobrym rozwiązaniem u kogoś innego i to na pewno warto mieć na uwadze. Jesteśmy przekonani o tym, że odpowiednie etui na telefon to rzecz niezbędna, aby móc w pełni cieszyć się doskonałym rozwiązaniem. Jakie wybierzemy jest naszą indywidualną sprawą i to my mamy być zadowoleni z zakupu odpowiedniego rozwiązania. Jedni stawiają na dany model, bo wydaje się być najlepszy, z kolei inny decydują się na zupełnie coś innego, bo im właśnie taka opcja wydaje się najbardziej korzystna. Podczas wyboru należy kierować się swoimi indywidualnymi predyspozycjami, bowiem takie działanie sprawi, że będziemy zadowoleni. A w gruncie rzeczy – podstawą jest dobra ochrona! I na tym należy się skupić.

Related Post