SOA czyli Słowa Oczywiście A(normalne) Dziecko,Moda Ubranka dla niemowląt- jak wybrać i jak o nie dbać?

Ubranka dla niemowląt- jak wybrać i jak o nie dbać?

Ostania aktualizacja postu : 6 lutego 2023

Zakup ubrań dla niemowlaka przeważnie jest dla przyszłych rodziców sporym obciążeniem finansowym. Aby, uniknąć niepotrzebnych wydatków warto zastanowić się, co tak naprawdę będzie nam niezbędne. Warto sporządzić listę, dzięki której zdecydujemy, które ciuszki przydadzą się już od pierwszych dni życia maleństwa, a co można zakupić w późniejszym czasie.

Zakupy należy dopasować przede wszystkim do pory roku, w którym przyjdzie na świat dziecko. Jeśli spodziewamy się przyjścia na świat dziecka wiosną czy latem, ubrania dla niemowlęcia powinny być lekkie i przewiewne, ważne jest to, aby umożliwiały skórze oddychanie. W przypadku wyprawki dla niemowlęcia, które urodzi się jesienią czy zimą, nie obejdzie się bluzy, grubej czapki czy ocieplanego kombinezonu. Dzięki sporządzonej wcześniej liście nie nabędziemy zbyt dużej ilości ubranek dla niemowląt. Kompletowanie wyprawki nie powinno się zostawiać na ostatnią chwilę, na zakupy dla malucha, warto zacząć chodzić już na przełomie 2 i 3 trymestru.

Niezbędne ubranka dla niemowląt

Wyprawka dla niemowlaka to spore wyzwanie. Nie powinno w niej zabraknąć przede wszystkim dziecięcych komfortowych body, z długim czy krótkim rękawem. Dobrze jest wybrać body zapinane z przodu na całej długości, gdyż ułatwi to ubranie malucha. Konieczne kupmy dla dziecka także pajacyki, doskonale sprawdzające się do spania. Nie zapominajmy także o paru śpioszkach, zapinanych na ramionach przy pomocy napek. Kupując ubrania dla niemowląt nie można ominąć także półśpiochów, które są spodenkami zakrywającymi stopy malucha. Dziecku przydadzą się także kaftaniki, czapeczki, skarpetki i bawełniane bluzeczki. W pierwszych dniach życia noworodek powinien także korzystać z łapek niedrapek, które chronią niemowlę przed zadrapaniem. W porze jesiennej czy zimowej, w wyprawce nie może zabraknąć kombinezonu czy ciepłej kurtki.

Rozmiar oraz materiał ubranek niemowlęcych

Do dnia narodzin, rodzice nie są w stanie przewidzieć, jaki rozmiar ubrań dla niemowlęcia będzie najodpowiedniejszy. Przeważnie rodzice kupują ubranka w rozmiarach 56 i 62. Możemy kupić po parę ubranek tych dwóch rozmiarów, wówczas będziemy przygotowani na każdą ewentualność. Nie należy przesadzać z ilością, gdyż dziecko szybko wyrośnie z zakupionych ciuchów. Warto pamiętać o tym, aby ubrania dla niemowlaków, były jak najwyższej jakości. Dla delikatnej skóry najbardziej polecana jest miękka i przyjazna dla skóry bawełna. Szorstkie materiały mogą wywołać podrażnienia lub reakcje alergiczne na skórze noworodka. Bawełniane ubrania dla niemowlaków są nie tylko wygodne, ale także hipoalergiczne.

Gdzie kupić ubrania dla niemowlaków w przystępnej cenie?

Wyprawka dla noworodka jest sporym wydatkiem, dlatego warto porównać ceny ubrań w sklepach, tak aby nie przepłacać. Doskonałym wyborem są między innymi sklepy internetowe, które oferują wiele ciekawych promocji i kodów rabatowych, dzięki czemu na ubranka nie wydamy dużej sumy. Takie zakupy są wygodne i szybkie, nie musimy także marnować czasu na stanie w kolejkach. Tanie ubranka znajdziemy także w sklepach z używaną odzieżą. Dostaniemy tam często w ogóle niezniszczone ubrania dla niemowlaków, wysokiej jakości materiałów za grosze. Niektóre ubranka dobrze również przyjąć od znajomych. Niemowlęce ubranka są przeważnie w dobrym stanie, gdyż maluch przez 1 rok życia rośnie bardzo szybko. Garderoba malucha cały czas ulega zmianom, z tego względu warto przyjmować używane ubranka od znajomych.

W jaki sposób prać ubrania dla noworodka?

Bardzo ważną kwestią jest wybór optymalnej temperatury do prania. Ubrania dla niemowlęcia pierzemy zgodnie z oznaczeniami na metce, nie ma potrzeby gotowania ich. W pralce warto ustawić opcję dodatkowego płukania, dzięki niej pozbędziemy się zalegającego na ciuszkach proszku. Ubrania noworodka należy prać osobno, gdyż na naszych ubraniach mogą znajdować się zanieczyszczenia oraz szkodliwe dla delikatnej skóry detergenty. Wspólne dla całej rodziny prania, można rozpocząć, kiedy dziecko będzie miało już parę miesięcy. Wszystko zależy też od wrażliwości niemowlaka i tego, czy nie jest czasem alergikiem.

W jaki sposób i czym prasować ubrania dla niemowlaka?

W przypadku, kiedy zależy nam na tym, aby ubranka były jak najlepiej zdezynfekowane, a tkanina zmiękczona, wówczas powinniśmy prasować ubranka po obu stronach. Trzeba zrobić to przede wszystkim bardzo starannie. To zadanie czasochłonne i nie każdy decyduje się na prasowanie ubranek. Warto to jednak robić zwłaszcza w ciągu pierwszych miesięcy życia dziecka. Do prasowania dobrze zastosować żelazko z generatorem pary. Dzięki parze ubranko zostaje dokładnie wyprasowane po obu stronach, gdyż przenika ona przez całą tkaninę. Takie modele żelazek, dają sobie radę z wysoką skutecznością, nawet z bardzo trudnymi zagnieceniami. Ubranka wyprasowane przy pomocy takiego żelazka zostają wyprasowane bez żadnych wgnieceń, które podrażniłyby skórę maluszka. Żelazko z generatorem pary charakteryzuje się wysoką precyzją, więc da sobie radę nawet z malutkimi elementami tkaniny.