SOA czyli Słowa Oczywiście A(normalne) Technologia Bariera mikrofalowa na lotnisko

Bariera mikrofalowa na lotnisko

Bariera mikrofalowa na lotnisko

Ostania aktualizacja postu : 29 listopada 2022

Bariera mikrofalowa na lotnisko: w dzisiejszych czasach odpowiednie zabezpieczenie obiektu bądź przedmiotu jest dość problematyczne. Złoczyńcy szukają wielu sposobów na to, aby przedrzeć się do jakiejś lokalizacji i tym samym wyrządzić straty finansowe. Aby zwiększyć skuteczność działań stosuje się bariery mikrofalowe, które stosowane są także na lotniskach, ze względu na ich dużą funkcjonalność.

Czym dokładnie charakteryzują się bariery mikrofalowe? Dlaczego bariery mikrofalowe na lotnisku mają tak duże znaczenie? W jakich lokalizacjach możliwe jest zastosowanie barier mikrofalowych? Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości czytelników.

Bariery mikrofalowe – czym są?

Bariera mikrofalowa na lotnisko

Bariera mikrofalowa na lotnisko

Zanim rozpoczniemy jakiekolwiek dywagacje na temat barier mikrofalowych, w pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad tym, czym tak właściwie jest bariera mikrofalowa. Otóż gdybyśmy zdecydowali się na jej zdefiniowanie, wówczas moglibyśmy dojść do wniosku, że jest to pewien skuteczny rodzaj zabezpieczeń, który to stosowany jest w zewnętrznej ochronie obwodowej. Dzięki temu możliwe jest wykrywanie wszelkich niepożądanych gości, którzy chcą na siłę dostać się do miejsca, gdzie wstęp jest zabroniony. Czym tak właściwie jednak wyróżnia się bariera mikrofalowa? Czemu zawdzięcza swoją ponadprzeciętną skuteczność? Otóż działanie całego systemu opiera się na wiązce elektromagnetycznej, która to charakteryzuje się tym, iż ma bardzo wysoką częstotliwość. Fale wysyłane są z nadajnika do danego odbiornika. Dużą uwagę należy zwrócić uwagę na odpowiednie ustawienie obu tych elementów – powinny być zwrócone w tą samą stronę, inaczej skuteczność działania będzie niższa. Fale te tworzą strefę ochrony, która jest niewidoczna, jednakże cieszy się ogromną skutecznością. Okazuje się bowiem, że wystarczy delikatne naruszenie linii mikrofali, aby odbiornik zaczął to analizować. Specjalistyczny sprzęt sprawdza poziom niebezpieczeństwa i jeśli uzna, że normy zostały przekroczone, wówczas rozpoczyna się uruchomienie alarmu.

Dlaczego bariery mikrofalowe na lotnisku mają tak duże znaczenie?

Jak zapewne łatwo domyśleć się po nagłówkach artykułu, bariery mikrofalowe stosowane są również na lotniskach. Są one dość powszechnie stosowane, bowiem odpowiadają za zwiększenie bezpieczeństwa. Bariera mikrofalowa działa z ponadprzeciętną skutecznością, dlatego też mamy pewność, że nie przepuści intruza. Warto w tym miejscu wspomnieć o tym, że odpowiednia ochrona jest możliwa, o ile zadbamy o odpowiednie programowanie. Przykładowo zewnętrzna czujka ruchu wykrywa działania osób, które są niepożądane. Są one jednak dokładnie analizowane, a alarm uruchamiany jest w sytuacji, kiedy sygnał jest zdecydowanie inny niż w normalnych warunkach. Bardzo rzadko dochodzi do incydentów, w których alarm uruchamia się bez przyczyny. System jest na tyle inteligentny, że jest w stanie wykryć zmianę warunków atmosferycznych, dzięki czemu nie jest wprowadzany niepotrzebny chaos. Bariery mikrofalowe są bardzo chętnie stosowane na lotniskach ze względu na skuteczność działania. W praktyce oznacza to, że osoby, które znajdują się na terenie danego obiektu, mogą czuć się w pełni bezpieczne, co ma ogromne znaczenie. Bariera mikrofalowa może przesyłać sygnał cyfrowy lub analogowy, a ostateczny wybór zależy przede wszystkim od naszych indywidualnych preferencji.

Zobacz również:

W jakich lokalizacjach możliwe jest zastosowanie barier mikrofalowych?

Jak działa czujnik ruchu: ultradźwiękowy, na podczerwień, fale radiowe?

Bariery mikrofalowe stosowane są jednak nie tylko na lotniskach. Te zaawansowane systemy zabezpieczeń mogą być bowiem stosowane w wielu innych lokalizacjach. Urządzenie jest bardzo funkcjonalne, jednocześnie jego skuteczność działania jest ponadprzeciętna, o czym warto pamiętać. Właśnie z tego powodu system jest tak rozchwytywany przez przedsiębiorstwa, firmy i agencje ochrony. Nie w sposób nie wspomnieć o tym, że zasięg działania tego sprzętu oscyluje w granicach nawet kilkuset metrów- jest to wręcz zachwycająca informacja. Oczywiście występują także egzemplarze, których zasięg działania jest nieco mniejszy. Wówczas instalowane są one do tego, aby chronić prywatne posesje, bramy, tarasy. Mogą one z powodzeniem wykrywać intruzów, którzy chcieliby dostać się na dany teren i wyrządzić straty finansowe. W przypadku zdecydowanie bardziej zaawansowanych modeli, ich zastosowanie możemy dostrzec w takich lokalizacjach, jak chociażby elektrownie, a także duże zakłady przemysłowe. Dzięki temu możliwe jest zmaksymalizowanie bezpieczeństwa tych firm, a także ich pracowników. Jak już wspominaliśmy w poprzedniej części artykułu, dość powszechne jest zastosowanie barier na lotniskach. Używane są też w zakładach karnych czy też rafineriach. Co godne uwagi- wykorzystywane są również do ochrony miejsc o użyteczności publicznej. Z tego typu technologii korzystają jednostki wojskowe, bowiem w takich lokalizacjach bezpieczeństwo i organizacja to podstawa do prawidłowego funkcjonowania. Alternatywnym wykorzystaniem barier mikrofalowych jest ochrona rusztowań bądź szerokich tuneli.

Related Post