Zadbaj o swój trawnik

Zadbaj o swój trawnik

Ostania aktualizacja postu : 5 stycznia 2023

Zadbaj o swój trawnik – ogród przed domem, czy też za domem zawsze powinien być zadbany. Nie tylko świadczy on o domownikach, lecz także dbając o ogród, tworzy się miejsce do wypoczynku, miejsce, które ma służyć do zupełnego resetu ciała i duszy po ciężkim dniu i ma po prostu uspokajać. Dlatego warto kupić niezbędny sprzęt do pielęgnacji ogrodu, między innymi dobrą kosiarkę.

Dbanie o ogród uspokaja

Już dawno stwierdzono, że osoby, które odpoczywają, pielęgnując rośliny, pozbywają się zbędnego stresu i przy tym odpoczywają. W trakcie takiej pracy można mieć również świadomość, że tworzy się miejsce, w którym potem można spokojnie sobie odpoczywać, przesiadywać i nie trzeba wcale nigdzie jeździć, czy też chodzić, by nieco odetchnąć świeżym powietrzem.

Jeśli ktoś ma ogród i chce o niego dbać, to powinien ułatwić sobie tę pracę, między innymi kupując dobry sprzęt do tego. Wiadomo, że jedną z większych powierzchni w takich ogrodach będzie zajmować trawnik. Lepiej jest nie dopuścić do tego, by zarósł, ponieważ przesiadywanie w takim miejscu wcale nie jest przyjemne. Trawa powinna być skoszona krótko. Co więcej, jeśli skosimy trawę, to zyskujemy atut, w postaci pięknych zapachów, jakie wydaje z siebie właśnie ta świeża trawa.

Ważne jest regularne koszenie

Zadbaj o swój trawnik

Zadbaj o swój trawnik

Jeśli trawa ma dobrze wyglądać, to nie należy zapominać o tym, aby kosić ją regularnie. Nie wystarczy raz na miesiąc, czy nawet raz na dwa tygodnie. Jeśli jest ciepło i dość wilgotno, to trawa ma idealne warunki do tego, by szybko rosnąć i należy pilnować, by czasem nie działo się to zbyt mocno. Za długa trawa nie wygląda dobrze i tylko zepsuje cały efekt. Dodatkowo, jeśli chcemy, powiedzmy zrobić sobie w ogrodzie grilla, ognisko, czy też po prostu piknik, to przekonamy się, że przesiadywanie w zbyt długiej trawie nie będzie przyjemne.

Regularne koszenie pozwala także na pozbycie się z trawy wysuszonych źdźbeł i końcówek, które mogą powodować dalsze wysuszanie trawy. Warto więc dbać, aby trawa była soczyście zielona i cieszyła oczy. Jeśli kupujemy kosiarkę, to można także postarać się o taką, która będzie mieć funkcję mulczowania.

Polega na to rozdrabnianiu ścinanej trawy, która w pewnych ilościach pozostanie na trawniku. Dzięki temu na trawie pozostawiamy naturalny nawóz, który nie będzie za bardzo widoczny, a wzbogaci ziemię i trawa będzie rosła jeszcze zdrowsza i bardziej zielona, a także silniejsza. Warto jednak zapamiętać, aby przy takiej kosiarce nie zabrakło kosza do ścinanej trawy. Dzięki temu zostawimy na trawie tylko tę ilość tej ściętej, która będzie odpowiednia do nawożenia ziemi, natomiast cała reszta będzie zbierana w specjalnym koszu i możemy ją odkładać w zupełne inne miejsce, a potem przykładowo także ponownie wykorzystać do nawożenia.

Gdzie kupić dobrą kosiarkę?

Jeśli kupujemy kosiarkę i chcemy mieć naprawdę dobry sprzęt. To powinniśmy udać się do sklepu, który zajmuje się sprzedażą urządzeń dla ogrodników. Możemy tam liczyć na fachową pomoc i na pewno nie będzie to dla nikogo problemem, że akurat my się na danym zagadnieniu nie znamy. Przede wszystkim wybierając kosiarkę, musimy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. To znaczy, musimy wybierać ją dostosowując do wielkości naszego trawnika, źródła zasilania, częstotliwości koszenia, a także tego, czy trawnik jest położony na dużych nierównościach, czy też nie będzie to zbyt wielkim problemem. Te elementy stawiamy zawsze na pierwszym miejscu, a dopiero dalej patrzymy na przykład na dodatkowe wyposażenie i funkcje.

Jeśli chodzi o powierzchnię naszego trawnika, to wybór kosiarki możemy podzielić w ten sposób, że jeśli mamy trawnik nie większy, niż 50m2 to spokojnie sobie poradzimy z kosiarką ręczną, do 500 m2 wystarczy nam kosiarka elektryczna, jednak powyżej będzie potrzebna już spalinowa. Możemy również pomyśleć nad kosiarką automatyczną. Jest to tylko podział ze względu na źródło zasilania, teraz jeszcze na przykład mamy do wyboru kosiarki bębnowe, które idealnie nadają się do trawników dekoracyjnych, jednak mogą mieć problemy z trawnikami, które są położone na nierównościach. Na cięższe ukształtowanie terenu lepsza będzie kosiarka rotacyjna.

Czym jest kosiarka automatyczna?

Jeśli kojarzymy małe, o kolistych kształtach roboty domowe, które na przykład pozbywają się śmieci i kurzu z podłogi w domu, to dokładnie tak samo wyglądają kosiarki automatyczne, tylko że one zajmują się koszeniem trawy. Jest to dobre rozwiązanie, o ile często nie ma nas w domu, jednak jeśli ktoś przebywa w domu, to lepiej i szybciej wyjdzie mu koszenie przy pomocy większych kosiarek. W przypadku takich kosiarek automatycznych trzeba również liczyć się z długim czasem ładowania, a także tym, że może przypadkiem dostać się tam, gdzie nie powinna i łatwo uszkodzić. Warto kupić dobrą kosiarkę, ponieważ dbanie o trawnik wtedy będzie naprawdę proste i sprawne.

angielski francuski niemiecki hiszpański

Related Post

Wycinanie dpf

Wycinanie dpfWycinanie dpf

Ostania aktualizacja postu : 22 listopada 2023 Wycinanie dpf: W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zastanawia się nad tym, czy warto wykonać zabieg wycinania DPF (Diesel Particulate Filter), czyli filtra