SOA czyli Słowa Oczywiście A(normalne) Usługi,Zdrowie Sterylne biuro – jak na własną rękę zadbać o czystość w pracy?

Sterylne biuro – jak na własną rękę zadbać o czystość w pracy?

Sterylne biuro - jak na własną rękę zadbać o czystość w pracy?

Ostania aktualizacja postu : 18 stycznia 2023

Higiena w miejscu pracy to coś o czym mówi się bardzo często. Ten temat w dużej mierze dotyczy biur. To pomieszczenia, w których gromadzi się duża ilość bakterii. Takie zanieczyszczenia bardzo niekorzystnie wpływają na samopoczucie pracowników, znacznie zmniejszając ich wydajność. Dodatkowo zanieczyszczenia sprawiają, że w biurach nieprzyjemnie pachnie. Właśnie dlatego obowiązkiem właściciela biura jest zadbanie o jakość powietrza. Jak to zrobić? Najlepiej wykorzystać ozonator!

Jak działa ozon?

Ozon to substancja, która ma na celu usuwać zanieczyszczenia. Można go spotkać w formie gazowej i właśnie w takiej postaci rozpoczyna proces gwałtownego utleniania. Podczas tego procesu ozon przekształca się w tlen. Możliwe jest wyprodukowanie ozonu na dwa sposoby. Jednym z nich są wylądowania elektryczne. Właśnie w taki sposób można go wytworzyć, przy pomocy ozonatora. Druga możliwość podczas której wytwarza się ozon to promieniowanie ultrafioletowe.

Co to jest ozonowanie?

Ozonowanie to najlepszy sposób na pozbycie się zanieczyszczeń w pomieszczeniach takich jak biura. Podczas tego procesu wykorzystywane jest urządzenie o nazwie ozonator. Jego zadanie to stwarzanie wyładowań elektrycznych, których efektem jest produkcja ozonu. Dzięki temu, że ozon szybko się utlenia, jest idealny do dezynfekcji różnego rodzaju pomieszczeń. Cały proces polega na tym, że pierwiastek niszczy różnego rodzaju bakterie, grzyby, a nawet wirusy. Przy okazji zapobiega powstawaniu pleśni, likwiduje roztocza, a nawet nieprzyjemne zapachy. Dlatego właśnie ozonowanie biur stało się tak popularne.

Ozonowanie biur 

Ozonowanie biura to najlepszy sposób na to, aby pozbyć się z niego wszystkich zanieczyszczeń. Ze względu na wielkość tych pomieszczeń, samo sprzątanie może nie wystarczać. Takie miejsca pracy najczęściej posiadają wiele zakamarków, do których ciężko dostać się człowiekowi. Tutaj egzamin zdaje ozonowanie biur. Ozon to gaz, który unosi się w powietrzu. Dzięki temu skutecznie dociera do najgłębszych kątów i najbardziej ukrytych miejsc. To najskuteczniejsza metoda dezynfekcji.

Ozonowanie biura pomaga pozbyć się przede wszystkim:

  • bakterii – często są one źródłem wielu chorób. Dodatkowo powodują nieprzyjemne zapachy oraz ogólne złe samopoczucie

  • grzybów – są przyczyną wielu chorób. Bardzo niekorzystnie wpływają na drogi oddechowe.

  • wirusów – najczęstsza przyczyna zachorowań. 

  • pleśni – jest ona bardzo wyniszczająca dla ludzi, którzy przebywają w jej otoczeniu. Bardzo źle działa na drogi oddechowe. Może powodować duszności i trudności z oddychaniem. Jest szczególnie niebezpieczna dla osób cierpiących na astmę. Może powodować świąd oraz alergię skóry 

  • brzydkie zapachy – utrudniają prace i źle wpływają na samopoczucie. 

Ozonowanie biur

Wiele osób zastanawia się, czy zakup ozonatora do biura to sensowna inwestycja. Właściciele biura często wynajmują firmy specjalizujące się w ozonowaniu takich pomieszczeń. ale warto przeanalizować możliwe korzyści i przemyśleć czy zakup ozonatora na własność nie okaże się lepszym rozwiązaniem. Samodzielne oczyszczanie powietrza nie wymaga od inwestora żadnych umiejętności, a pozwoli to zaoszczędzić pieniądze. Ozonowanie biura nie jest skomplikowanym procesem. Na początek warto wstępnie oczyścić pomieszczenie. Wytarcie kurzu lub umycie podłogi poprawi wizualny efekt czyszczenia. Jednak nawet jeśli te czynności nie zostaną wykonane, to ozonator i tak doskonale poradzi sobie z dezynfekcją. Wystarczy ustawić urządzenie w pomieszczeniu i włączyć je.  Warto wiedzieć, że ozon w dużym stężeniu nie jest bezpieczny dla zdrowia. Przed użyciem ozonatora konieczne jest dokładne przeczytanie instrukcji. Na czas ozonowania biura, należy opuścić pomieszczenie. 

Jak wybrać ozonator? 

Wybór ozonatora to dla wielu osób wyzwanie. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, a niektóre nieznacznie różnią się od siebie. Na początek warto wziąć pod uwagę powierzchnię biura. Podczas wyboru ozonatora jest to główne kryterium, ponieważ to właśnie na jego podstawie dobiera się wydajność urządzenia. Możemy zwracać uwagę na dodatkowe funkcje takie jak jonizator powietrza czy ekran dotykowy, który umili korzystanie ze sprzętu. Jednak nie jest to konieczność. Warto wybrać sprzęt, który jest polecany i z którego korzysta dużo ludzi. Takie ozonatory z pewnością będą droższe, ale dużo lepsze jakościowo.

Ozonowanie – czy jest zdrowe?

Ozonowanie wciąż wzbudza wiele kontrowersji. Ludzie zastanawiają się, czy nie jest ono groźne dla zdrowia. Zbyt duże ilości ozonu mogą źle wpływać na zdrowie. Niewłaściwe używanie ozonatora może być szkodliwe dla człowieka. Dlatego warto przed oczyszczaniem powietrza skorzystać z instrukcji i dokładnie poznać działanie sprzętu. Właściwe korzystanie z ozonatora sprawi, że będzie on w pełni bezpieczny dla zdrowia.  Ozonator to urządzenie, które przy odpowiednim użytkowaniu produkuje ozon zdolny zdezynfekować każde pomieszczenie. Jego nieduże stężenie nie niesie zagrożenia dla zdrowia. Zamiast tego skutecznie oczyszcza powietrze i odkaża powierzchnię w biurze. Taka dezynfekcja pozytywnie wpływa na zdrowie. 

Related Post

Drukarnia cyfrowa

Drukarnia cyfrowaDrukarnia cyfrowa

Ostania aktualizacja postu : 19 stycznia 2024 W dzisiejszym świecie, w którym technologia wciąż się rozwija i zmienia, również branża drukarska przeszła przez znaczące przemiany. Jednym z najważniejszych przełomów w