SOA czyli Słowa Oczywiście A(normalne) Uroda,Zdrowie Jak skutecznie leczyć cellulit?

Jak skutecznie leczyć cellulit?

Jak skutecznie leczyć cellulit?

Ostania aktualizacja postu : 16 lutego 2023

Jak skutecznie leczyć cellulit? Cellulit może pojawiać się w bardzo młodym i starszym wieku, osoba może być szczupła i cierpieć na nadwagę. Można to nazwać jednym z głównych problemów estetycznych. A każda kobieta, która spróbowała z nim walczyć, potwierdzi, że pozbycie się cellulitu jest bardzo trudne. Ale obecnie są nowoczesne metody leczenia cellulitu.

Cellulit: czy wymaga leczenia?

Cellulit to zapalenie tkanki łącznej jest bardzo irytującą „skórką pomarańczową”, która najczęściej pojawia się na biodrach i pośladkach. Czasami z takimi zmianami na skórze występują guzy, wygląda nieciekawie nawet, jeśli ktoś aktywnie uprawiać sport. Większość kobiet cierpi na cellulit tylko około 5-10% mężczyzn jest dotkniętych tą plagą.

Cellulit występuje, gdy tłuszcz podskórny zaczyna się wybrzuszać między włóknami tkanki łącznej. Wszyscy, nawet bardzo szczupli ludzie, mają podskórny tłuszcz, bez niego przeżycie jest po prostu niemożliwe. A ponieważ istnieje warstwa tłuszczu, (choć minimalna), cellulit jest również możliwy. Dlatego często widać go nawet na biodrach dziewcząt, które noszą ubrania w rozmiarze XS.

Po 30 roku życia stan zwykle się pogarsza, ponieważ skóra właściwa staje się słabsza i stopniowo traci elastyczność. Wiele kobiet spędza lata na wysiłku, starając się poradzić sobie z cellulitem, niektóre nawet chcą zwrócić się do chirurgów. W leczeniu cellulitu liposukcja, czyli chirurgiczne odsysanie tłuszczu jest nieskuteczna. Przeciwnie, po operacji mogą stać się bardziej zauważalne.

Zasady leczenia cellulitu

Jak skutecznie leczyć cellulit?

Jak skutecznie leczyć cellulit?

Gdy zostaną zauważone pierwsze objawy cellulitu, najczęściej pierwsze kroki są kierowane do sklepu kosmetycznego po nowy cudowny krem, który obiecuje harmonię, gładką skórę i piękno w ciągu 2-3-4 tygodni. Takie obietnice reklamowe należy przyjmować sceptycznie. Skóra jest wodoodporna, a wszelkie kremy mogą tylko nawilżyć górną warstwę. Krem może naprawdę uczynić skórę nieco bardziej nawilżoną i gładką, a odblaskowe cząsteczki sprawiają, że jest ona gładsza wizualnie, ale nie można pozbyć się cellulitu za pomocą samego kremu.

Potrzebne jest zintegrowane podejście, które wpływa na wszystkie aspekty życia. Bardzo ważne jest unormowanie metabolizmu, więc leczenie cellulitu rozpoczyna się od diety (czyli właściwe odżywianie, a nie post w imię piękna, co może tylko pogorszyć sytuację), dostosowaniu codziennej rutyny (nic nie wpływa na metabolizm tak źle, jak brak snu) i pozbywanie się złych nawyków. Jest to podstawa, na której opiera się każde leczenie.

Miejscowe leczenie obejmuje środki drenażu limfatycznego, które poprawią odpływ limfy i łagodzą obrzęk. Konieczne jest również poprawienie przepływu krwi w tkankach i zwiększenie elastyczności skóry. Konieczna będzie normalizacja procesu lipolizy tj. rozpadu tłuszczu. Niektóre procedury medycyny estetycznej mają na celu rozbicie komórek tłuszczowych i rozluźnienie tkanki łącznej, przez którą się pojawiają, takie zabiegi mają naprawdę magiczny efekt. Nawilżanie skóry jest ostatnim środkiem, w tym sensie kremy antycellulitowe mogą naprawdę pomóc.

Skuteczne zabiegi na cellulit

Istnieje wiele metod leczenia cellulitu, w tym:

  • Okłady. Na skórę nakłada się środek poprawiający mikrokrążenie i drenaż limfatyczny, na wierzch nakłada się odpowiedni produkt, cała procedura trwa około godziny. Okłady mogą być oparte na mineralnym błocie i solach, ekstraktach z alg i innych lekach ziołowych.
  • Mezoterapia. Iniekcja koktajli wykonanych z substancji czynnych, procedura nie jest szczególnie przyjemna, ale skuteczna. Koktajle są wybierane indywidualnie, niektóre przyspieszają metabolizm na poziomie komórkowym, inne promują regenerację tkanek, a inne niszczą akumulację komórek tłuszczowych.
  • Masaż. Masaż manualny lub sprzętowy skutecznie usuwa obrzęki, poprawia krążenie krwi, niszczy złogi tłuszczowe i uelastycznia skórę.
  • Ozonoterapia. Ozon przyspiesza naprawę uszkodzonych tkanek i stymuluje metabolizm komórkowy.
  • Masaż LPG. Bardzo popularna procedura, w tym wystawienie na działanie próżni, samo obrotowe rolki i masaż wibracyjny. Niszczy złogi tłuszczu, napina skórę, poprawia przepływ limfy, tonizuje mięśnie i łagodzi obrzęki.
  • Terapia falą uderzeniową. Jest to jedna z najbardziej skutecznych metod leczenia cellulitu. Metoda oparta jest na emisji fal dźwiękowych o częstotliwości od 16 do 25 herców na dotknięty obszar. Ludzkie ucho nie odbiera tego dźwięku, ale fale przechodzące przez skórę i tkanki przywracają ich zdrową strukturę, mają silny efekt drenażu limfatycznego i łagodzą stany zapalne. Kuracja zwykle obejmuje 6-12 zabiegów.
  • Stymulacja elektryczna. Ekspozycja na prąd wzmacnia włókna mięśniowe i sprzyja resorpcji złogów tłuszczowych.
  • Karboksyterapia. Tak zwana mezoterapia dwutlenkiem węgla. Wzrost dwutlenku węgla powoduje poprawę krążenia krwi.
  • Elektroliza. Jest to efekt niskiego prądu, który przyspiesza rozkład tłuszczu.
  • Termolifting RF. Ta procedura oparta jest na wykorzystaniu fal radiowych. Ta metoda obejmuje ogrzewanie tkanek z powodu złożonych procesów molekularnych. Po zabiegu lipoliza poprawia się, szkielet kolagenu skóry jest znacznie wzmocniony, poprawia się krążenie krwi, cellulit znika.

Related Post