Komputer dla gracza

Ostania aktualizacja postu : 11 maja 2020

Wiele miłośników gier zastanawia się, w jaki komputer zainwestować swoje pieniądze, aby móc cieszyć się z grania nawet najnowszych tytułów gier. Gry wchodzące aktualnie na rynek, mają bardzo wygórowane wymagania, co do specyfikacji komputera. Warto zainwestować w najlepszy sprzęt, jeśli zależy nam na rozgrywce w wysokiej rozdzielczości, przy maksymalnych ustawieniach detali. Komputer średniej klasy otworzy wiele gier, jednakże płynność rozgrywki i detale w grze mogą dawać wiele do życzenia. Gracze z tego względu poszukują optymalnych rozwiązań. Jaki więc komputer dla gracza, okaże się najlepszą opcją?

 

Na jakie parametry komputera zwrócić szczególną uwagę?

 

1. Płyta główna

 

Najważniejszym elementem komputera jest oczywiście płyta główna. Dobiera się ją pod wcześniej dobrany rodzaj procesora, biorąc pod uwagę podstawkę, kompatybilny chipset i producenta. W niektórych przypadkach wymagana będzie aktualizacja BIOS, jeśli na przykład płyta jest dużo starsza od procesowa. Nie wykonanie tej czynności, może skutkować wystąpieniem późniejszych problemów. W trakcie wyboru płyty głównej dobrze jest zweryfikować obsługiwany bufor oraz częstotliwość pamięci RAM i dostępność złączy. Przeważnie graczom nie są potrzebne topowe modele płyt głównych, mają wzmocnione układy. Dobrą opcją są płyty w formacie mATX, gorzej wyposażone od ATX, aczkolwiek można je zakupić w niższej cenie i w wielu przypadkach są wystarczające. Zaoszczędzone pieniądze, będziemy mogli przeznaczyć na inne ważne podzespoły, od których zależy jakość naszego grania.https://vobis.pl/komputery

 

2. Karta graficzna

 

Niezwykle istotną rolę odgrywa karta graficzna, szczególnie jeśli komputer ma być przystosowany do grania czy obróbki grafiki. Takie same oznaczenia układu nie oznaczają, iż modele te odznaczają się taką samą wydajnością. Na uwadze musimy mieć różnice pomiędzy modelami podkręconymi z oznakowaniem OC. Ważna jest niezwykle ilości zainstalowanej pamięci. 

 

3. Zasilacz

 

Istotny jest również dobór odpowiedniego zasilacza. Warto sprawdzić sprawność wszelkich jednostek, także mocy. Zasilacze mają oznaczenia 80 Plus, które zapewniają sprawność na poziomie minimum 82 procent. Gracze często montują zasilacze ze sporym zapasem.

 

4. Dyski SSD

 

Dyski SSD są niezwykle szybkimi nośnikami, niewielkich rozmiarów. Jeśli planujemy zakupić dysk SSD ze złączem M.2 musimy wcześniej sprawdzić, czy nośnik wykorzystuje interfejs PCle.

 

5. Obudowa komputerowa

 

Ostatnią rzeczą, jaką musimy wybrać, jest obudowa naszego komputera. Sprzęt do gier może się szybko nagrzewać, z tego względu obudowa powinna mieć na wyposażeniu odpowiednią ilość wiatraków. Na rynku dostępnych jest wiele modeli obudowy o ciekawych i oryginalnych wzorach. Ważne są wymiary obudowy, model musi w końcu pomieścić dobraną przez nas płytę główną. Należy także wziąć pod uwagę kartę graficzną, która musi mieć wystarczającą ilość miejsca w obudowie komputera. https://vobis.pl/komputery/komputery-stacjonarne

 

Mając podstawową wiedzę, jakie części do komputera gamingowego będą najlepsze, można samodzielnie złożyć komputer w sklepie z wybranych przez siebie części. Musimy jednak mieć pewność, iż wszystkie wybrane przez nas elementy będą działać ze sobą w pełni kompatybilne. Czasem takie rozwiązanie jest tańsze, a my możemy mieć pewność, iż nasz komputer sprosta wszelkim wymaganiom nawet najnowszych tytułów gier. Jeśli jednak nie jesteśmy pewni do końca, jakie parametry części wybrać, aby dobrze ze sobą współdziałały, możemy zdecydować się na gotowe komputery dla graczy. Za komputer gamingowy będziemy musieli zapłacić dużo więcej, aniżeli w przypadku sprzętu wykorzystywanego do zwykłych celów. Koszt komputera do grania może sięgać nawet kilkudziesięciu złotych. Za w miarę dobrej jakości sprzęt musimy zapłacić około 4-5 tysięcy złotych.

 

Klawiatura dla gracza

 

W sklepach oferowane są specjalne klawiatury gamingowe. Taki sprzęt posiada często podświetlane, kolorowe klawisze i dodatkowe opcje. Klawiaturę dla gracza można zakupić już od 100 złotych do 1000 złotych za wysokiej jakości klawiaturę. Tanie modele mają na wyposażeniu przyciski membranowe, a nieco droższe lubiane przez graczy styki mechaniczne. Większość modeli klawiatur dla graczy to sprzęty przewodowe, co pozwala na uniknięcie opóźnień wynikających z komunikacji bezprzewodowej. Do komputera warto dokupić jak najlepszą klawiaturę, która ułatwi granie i sprawi, że będzie bardziej przyjemna. Klawiatura powinna być komfortowa i poręczna w użytkowaniu. Powinna charakteryzować się również ergonomicznością oraz wytrzymałością. Dobrze, jeśli jest wykonana z aluminium i posiada wysokiej jakości styki. W trakcie jej produkcji istotne jest właściwe wyprofilowanie klawiszy. Warto zainwestować w model posiadający funkcję anti-ghosting. Jest to opcja umożliwiająca rejestrowanie wciśnięć wielu klawiszy jednocześnie, niezwykle przydaje się w trakcie intensywnej rozgrywki. Kolejną ciekawą opcją są podświetlane klawisze oraz klawiatury z dodatkowymi klawiszami funkcyjnymi.

Myszka

 

W sprzedaży są również specjalne dostosowane pod graczy myszki komputerowe. Istotna jest przede wszystkim trwałość, wygoda oraz ergonomia myszki komputerowej. Musi się ona również odznaczać wysoką rozdzielczością sensora.

Related Post