SOA czyli Słowa Oczywiście A(normalne) Hobby,Moda Pierwsza wizyta w sklepie dla jeźdźców

Pierwsza wizyta w sklepie dla jeźdźców

Pierwsza wizyta w sklepie dla jeźdźców

Ostania aktualizacja postu : 5 stycznia 2023

Pierwsza wizyta w sklepie dla jeźdźców – jeździectwo to jedna z najstarszych dyscyplin sportowych uprawianych w naszym kraju. Jazda konna jest sportem dla wszystkich – dla młodszych i starszych, dla kobiet oraz mężczyzn, co więcej bardzo często jest ona elementem rehabilitacji. Miłość do koni przeradza się w pasje, której poświęcić chcemy każdą wolną chwilę, dlatego też miłośnicy koni zapisują się na zajęcia jazdy konnej.

W dalszej części artykułu znajdziesz informacje, które ułatwią Ci przygotowanie się do Twojej pierwszej jazdy konnej. Dodatkowo podpowiemy Ci ile kosztuje sprzęt jeździecki i w jakie poszczególne elementy warto zainwestować na samym początku.

Jak prawidłowo przygotować się do zajęć z jazdy konnej?

Pierwsza wizyta w sklepie dla jeźdźców

Pierwsza wizyta w sklepie dla jeźdźców

Za dwa tygodnie odbędą się Twoje pierwsze zajęcia z jazdy konnej? Jesteś podekscytowana a zarazem pełna obaw? Zastanawiasz się jak przygotować się do tego wielkiego wydarzenia? Znasz to powiedzenie – “pośpiech najgorszym doradcą”? Najczęściej popełnianym błędem początkującego dżokej bądź dżokejki jest wybranie się do sklepu jeździeckiego po zakup profesjonalnego stroju do jazdy konnej. Mniej na uwadze to, że pierwsza lekcja jazdy konnej ma pewnego rodzaju charakter zapoznawczy, gdyby jednak okazało się, że ten sport nie jest dla Ciebie, nie zostaniesz z poczuciem, że duże pieniądze wyrzuciłaś w błoto.

Strój na pierwsze zajęcia powinien być wygodny i komfortowy, najważniejsze są spodnie, buty oraz okrycie głowy.
Spodnie do jazdy konnej popularnie nazywane są bryczesami znajdziesz nie tylko w sklepach dla jeźdźców ale także w większości popularnych sklepów sportowych. Bryczesy wykonane są elastycznego i przewiewnego materiału, ich główną cechą charakterystyczną jest brak szwów łączących materiał, który uwierałby Cię w trakcie jazdy konnej.
Buty natomiast powinny być odpowiednio długie, najlepiej pod kolano tak by zabezpieczały łydki przed otarciami i obtłuczeniami.

Na końcu opowiemy o najważniejszym – ochronie głowy, czyli toczku – to profesjonalne nakrycie głowy każdego jeźdźca, chroniące głowę przed urazami mechanicznymi. Na pierwszych zajęciach toczek będziesz mogła wypożyczyć w stadninie koni, gdzie odbywać się będą jazdy konne. Koniecznie poproś instruktora o pomoc we właściwym dopasowaniu toczku – nie może on być ani za mały ani za duży. Tylko ten idealnie dobrany zagwarantuje Ci bezpieczeństwo oraz ochronę!

Czy sprzęt jeździecki jest kosztowny?

Niestety ale jazda konna jest dosyć kosztownym hobby. Cena pełnego wyposażenia jeźdźca jak i konia może przekroczyć kwotę nawet 10 000 zł. Jak widać suma jest nie mała, na szczęście w tym wypadku profesjonalne wyposażenie nie jest obowiązkiem a jedynie pewnego rodzaju udogodnieniem. Na rynku znajduje się wiele marek oraz producentów zajmujących się tworzeniem i produkcją odzieży oraz innych akcesoriów do jazdy konnej. Sklepy dla jeźdźców wyposażone są zarówno w sprzęt dla amatorów jak i profesjonalistów. Dla przykładu w sklepie znajdziesz niedrogie uniwersalne siodło za 500 zł jak i te profesjonalne, dedykowane konkretnej technice jazdy konnej za 5000 zł.

Jazda konna jest Twoją pasją i sposobem na spędzenie wolnego czasu? Nie rezygnuj z marzeń, zamiast drogich i modnych elementów ubioru, postaw na te dużo tańsze, które zagwarantują Ci wygodną i komfortową jazdę. Ubranie to nie wszystko, w tym wypadku dużą rolę odgrywają w szczególności Twoje umiejętności jeździeckie.

Lepiej kupować w sklepach stacjonarnych czy sklepach internetowych?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, zarówno zakupy w sklepie stacjonarnym jak i tym internetowym mają swoje plusy i minusy. Zaczynając od tradycyjnych stacjonarnych sklepów dla jeźdźców, to tych w Polsce jest niewiele, zlokalizowane są one w dużej mierze w większych miastach, w których znajdują się stadniny koni. Co więcej ceny za sprzęt są o wiele wyższe a oferta znacznie uboższa niż w sklepach internetowych. Plusem jest natomiast to, że przy współpracy z fachową obsługą uda Ci się kupić sprzęt idealnie dopasowany do własnych potrzeb. Gdzie zatem lepiej się zaopatrywać? Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie zachęcili Cię do skorzystania z oferty sklepów online. W internecie znajdziesz kilkanaście sklepów zajmujących się sprzedażą profesjonalnego sprzętu jeździeckiego. Ceny są tutaj zdecydowanie niższe a wybór o wiele większy, zanim jednak zrobisz swoje pierwsze zakupy, zwróć uwagę na wiarygodność danego sprzedawcy oraz jakość produktów.

Teraz kiedy już wiesz co przyda Ci się podczas Twoich pierwszych zajęć z jazdy konnej, pierwsza wizyta w sklepie dla jeźdźców zakończy się sukcesem i zakupy zaliczysz do tych najbardziej udanych. Jako osoba początkująca, traktująca jazdę konną jako formę relaksu nie musisz od razu wydawać kroci na drogi sprzęt i wyposażenia. Wybieraj produkty dobre jakościowo ale te w przystępnych cenach, uniwersalne i praktyczne, przeznaczone do tzw. jazdy wszechstronnej. Wraz ze zwiększającym się stopniem zaawansowania umiejętności jeździeckich, powiększaj swoją jeździecką garderobę.

angielski francuski niemiecki hiszpański

Related Post