SOA czyli Słowa Oczywiście A(normalne) Uroda Frezarka do paznokci – podstawowy sprzęt w gabinecie podologa

Frezarka do paznokci – podstawowy sprzęt w gabinecie podologa

Frezarka do paznokci – podstawowy sprzęt w gabinecie podologa

Ostania aktualizacja postu : 20 września 2021

Frezarka jest wyjątkowo przydatnym narzędziem, które powinien mieć pod ręką każdy podolog. Dlaczego ma tak ogromne znaczenie w jego pracy i jak wybrać tę właściwą? Oto garść porad.

Dlaczego frezarka do paznokci jest istotna w pracy podologa?

Istnieje szereg manualnych narzędzi, którymi można zastąpić frezarkę. Jednakże używanie pilników czy innego ręcznego sprzętu do opracowywania płytki paznokcia jest o wiele bardziej pracochłonne i zajmuje więcej czasu niż skorzystanie z frezarki. Co więcej, frezarka do paznokci jest zdecydowanie bardziej precyzyjna od narzędzi ręcznych. Zapewnia także wysoki poziom higieny. Po wysterylizowaniu frezarki i frezów można je ponownie użyć, co ogranicza koszty związane z kupnem kolejnych części. W przypadku ręcznych pilników nierzadko trzeba po jednym zabiegu zużyty pilnik wyrzucić i wyjąć nowy. Ta jednorazowość tego rodzaju przyrządów wiąże się z dodatkowymi kosztami w dalszej pracy.

Jak zapewne zdajesz sobie sprawę, praca z chorymi ludzkimi stopami może narazić specjalistę na rozwój chorób płuc w wyniku dostania się pyłu z opracowywanych stóp i paznokci do organizmu. Odpowiednio dobrana frezarka chroni przed przedostawaniem się takich drobnoustrojów, ze względu na system pochłaniania pyłu. Zwykłe ręczne pilniki nie dają takiej możliwości.

Czym kierować się podczas wyboru frezarki do gabinetu podologicznego?

Jeżeli szukasz frezarki, która spełni Twoje oczekiwania i będzie dla Ciebie doskonałym wsparciem podczas pracy z pacjentami, warto przyjrzeć się lepiej dostępnym na rynku modelom.
Właściwością, na którą powinniśmy zwracać uwagę przy wyborze urządzenia, są obroty jakie ma frezarka. Warto, by było to urządzenie pracujące z prędkością 20-30 tys. obrotów na minutę. Szukaj również sprzętu, który daje możliwość regulacji szybkości. W ten sposób będziesz mógł dostosowywać prędkość pracy do indywidualnych potrzeb pacjenta. Niektórzy, zwłaszcza ci, u których zmiany na paznokciach są zbyt rozległe lub mają obniżony próg bólowy np. z powodu konieczności częstego frezowania paznokci, będą lepiej się czuć, gdy ich paznokcie będą frezowane na wolniejszych obrotach. Dlatego frezarka powinna mieć opcję regulacji tej funkcji.

Kolejnym niezwykle istotnym parametrem jest moc. Urządzenia przeznaczone do użytku profesjonalnego powinny mieć moc 40W-45W. Inną równie ważną cechą jest możliwość włączania i wyłączania frezarki z wykorzystaniem pedała nożnego. Takie rozwiązanie z pewnością ułatwi pracę, ponieważ nie będziesz musiał odciągać się od opracowywania płytki paznokcia w celu zatrzymania lub uruchomienia urządzenia.

Wybierając frezarkę, zwróć uwagę na to, czy została wyposażona w funkcję regulacji kierunku obrotów. Możliwość ustawienia skrętów w lewo i w prawo ułatwia bezbolesne opracowywanie płytki paznokcia.

Warto sprawdzić, czy frezarka, która nas interesuje, ma opcję pochłaniania pyłu. Jako że opracowywanie paznokci wiąże się z wytwarzaniem dużej ilości pyłów, podolodzy, nawet ci noszący maseczkę podczas zabiegów, narażeni są na rozwój alergii w przyszłości. Co więcej, praca z chorą płytką paznokciową sprawia, że pyły zawierają wiele szkodliwych substancji, które przedostając się do organizmu mogą wywołać wiele niepożądanych chorób. Aby chronić siebie i swoje zdrowie, podolodzy powinni szukać frezarek, które pochłaniają pył. W ten sposób dodatkowo ułatwiają sobie pracę, gdyż brak pyłu pozwala na łatwiejsze określenie stanu płytki.

Równie istotną funkcją jest sposób mocowania frezów. Jak zapewne wiesz, w gabinecie podologicznym może być spory ruch. Trudność z mocowaniem frezów może skutecznie spowolnić pracę.

Dlatego zakładanie frezów powinno być łatwe i wygodne.
Jeśli szukamy frezarki idealnej dla naszego gabinetu, warto również szukać produktów w sprawdzonych sklepach, gdzie można liczyć na satysfakcjonujący okres gwarancyjny. Sklep internetowy kerpro.pl to miejsce, w którym bez trudu można znaleźć profesjonalne frezarki dla podologów z co najmniej dwuletnim okresem gwarancyjnym.

Sprawdź koniecznie:

Frezarka a komfort pacjenta

Używanie frezarki w gabinecie podologicznym to nie tylko bardziej wydajna i wygodna praca dla podologa. To również wyższy komfort dla pacjenta. Po pierwsze, urządzenie elektryczne wzmacnia poczucie profesjonalizmu osoby wykonującej zabieg m.in. dlatego, że na specjalistyczne narzędzia często mogą pozwolić sobie tylko specjaliści w danej dziedzinie. Po drugie, praca wykonywana frezarką jest o wiele szybsza i nie generuje tyle pyłu co ręczne narzędzia, co dodatkowo sprzyja pozytywnemu postrzeganiu tego narzędzia.
Co więcej, dzięki temu, że frezarka jest narzędziem o wiele dokładniejszym niż pilnik, pacjent może cieszyć się z bardziej precyzyjnych efektów opracowania płytki.
Przy tej okazji warto wspomnieć również o tym, że aby nie powodować dodatkowego stresu u pacjenta, który i tak przychodzi z bagażem doświadczeń związanym ze swoimi dolegliwościami, warto wybierać frezarki pracujące cicho. Dlatego warto wziąć pod uwagę przy wyborze urządzenia jego głośność. Frezarka, która nie hałasuje, daje możliwość swobodnej rozmowy pacjenta ze specjalistą. Głośno działające urządzenia mogą natomiast przyczyniać się do powstawania wad słuchu u osoby często je użytkującej.
Wybór cichej frezarki to podwójna korzyść – dla pacjenta, bo daje możliwość zrelaksowania się i dla podologa, który chroni w ten sposób m.in. swój słuch.

Frezarka do paznokci dla podologa a koszty eksploatacji

Każde urządzenie generuje koszty eksploatacyjne, również frezarka do paznokci. W tym wypadku należy liczyć się z kosztami związanymi z poborem energii takiego urządzenia. Jeśli decydujemy się na frezarkę do pracy na mokro tzn. taką wyposażoną w system zraszający, mający za zadanie schładzać frez oraz opracowywany obszar, musisz wziąć pod uwagę kwestię dokupywania specjalnego roztworu chłodzącego. Natomiast korzystanie z frezarki, która pochłania pył, wymaga wymiany worków i filtrów, co może być dodatkowym obciążeniem finansowym.
Oczywiście tego rodzaju koszty zwykle nie są ogromne. Nie warto więc stawiać tej kwestii na pierwszym miejscu. Znacznie bardziej istotna jest wygoda pracy i komfort pacjenta. Co więcej, czasem lepiej podczas pojedynczego zakupu zapłacić więcej, by potem móc korzystać z solidnego urządzania przez długie lata. Tanie podróbki oryginalnych frezarek są sprzętem niesprawdzonym, który nie przeszedł tylu testów co ich pierwowzory. Dlatego wybór takich podrabianych frezarek to zawsze ryzyko ewentualnego szybkiego zepsucia sprzętu.
Dobra frezarka dla podologa powinna być urządzeniem medycznym. Wysokiej jakości frezarki są oznaczone jako produkt medyczny klasy 2a. Takie frezarki są bardziej wytrzymałe, mają trwalszy silnik i wszystkie podzespoły. Spełniają również szereg rygorystycznych norm unijnych, dzięki temu mogą być wykorzystywane do pracy profesjonalnej, przez kosmetologów oraz podologów. Wiąże się to z rzadszymi awariami, co pozwala na dłuższą pracę bez konieczności oddawania urządzenia na gwarancję.

Mobilny gabinet podologiczny – jaką frezarkę wybrać?

Jeżeli jesteś podologiem, który oferuje usługę dojazdu do swoich klientów, rozważ opcję zakupu lekkiej frezarki. Zbyt ciężkie urządzenie może być niewygodne w przenoszeniu i skutkować dyskomfortem np. w postaci bólu ręki czy nawet kręgosłupa. Nie zapomnij również znaleźć frezarki, która będzie wygodna w obsłudze. Szukaj więc takiego urządzenia, które będzie ergonomiczne.

Frezarka dla podologa powinna mieć również łatwo dostępne w sklepach dodatki. Jeżeli np. pojawi się konieczność wymiany worka czy dokupienie frezu do wybranego modelu, nie może to stanowić wyzwania wymagającego przeszukania całej sieci internetowej. Frezarek powinno się zatem szukać w sprawdzonych sklepach internetowych, w których bez trudu można uzyskać dodatkowe części do takiego urządzenia. Kerpro.pl to jeden ze sklepów, który spełnia te wymagania. Warto więc lepiej zapoznać się z ofertą tego miejsca.
Frezarka do paznokci to podstawowy sprzęt w gabinecie podologa. Współcześnie trudno wyobrazić sobie pracę tego specjalisty bez wsparcia urządzeń, które wyjątkowo ułatwiają podejmowane przez niego działania.

Related Post