SOA czyli Słowa Oczywiście A(normalne) Wnętrza Jak ułożyć sztuczne kwiaty w doniczce

Jak ułożyć sztuczne kwiaty w doniczce

Jak ułożyć sztuczne kwiaty w doniczce

Ostania aktualizacja postu : 23 listopada 2021

Kochasz kwiaty i lubisz się nimi otaczać? Chcesz stworzyć trwałą kompozycję kwiatową do domu? Chcesz ozdobić kwiatami w doniczce nieoświetlone miejsce, w którym pielęgnacja jest utrudniona? A może opiekujesz się grobem bliskiej osoby i chcesz go ozdobić, bez konieczności regularnego podlewania kwiatów? Dobrze trafiłaś! Z niniejszego artykułu dowiesz się, jak ułożyć sztuczne kwiaty w doniczce i ozdobić nimi dowolną przestrzeń.

Ponadczasowa dekoracja do domu, ogrodu i na cmentarz

Czasy, w których sztuczne kwiaty prezentowały się… sztucznie to już przeszłość. W chwili obecnej takie dekoracje są nie do odróżnienia od materiałów naturalnych. Dzięki temu możesz cieszyć się prawdziwym pięknem kwiatów, w każdym dosłownie miejscu. Oznacza to, że nie musisz już szukać roślin cieniolubnych, co często praktycznie w ogóle się nie udaje, gdyż każda roślina do wzrostu wymaga słońca. Dodatkowo możesz ozdobić również grób na cmentarzu sztucznymi kwiatami, które prezentują się jak żywe, bez obaw o nadmierną ekspozycję na słońce, deszcz i śnieg.

Czego potrzebujesz do zrobienia kompozycji kwiatowej?

Aby ułożyć kompozycję ze sztucznych kwiatów w doniczce, oprócz roślin, potrzebne będą również akcesoria florystyczne, takie jak:

 • sztuczne kwiaty w ilości odpowiedniej do rozmiaru doniczki
 • doniczka
 • gąbka florystyczna sucha
 • nożyczki lub nożyk
 • klej na gorąco (opcjonalnie)
 • sztuczny mech (opcjonalnie)
 • kamyczki średniej wielkości (opcjonalnie)
 • kora (opcjonalnie)

Przed rozpoczęciem układania sztucznych kwiatów w doniczce zastanów, się jak ostatecznie ma wyglądać Twoja kompozycja. To pomoże Ci wybrać odpowiednie kwiaty i artykuły florystyczne. Warto wybrać rośliny na podstawie miejsca, w którym kompozycja będzie ustawiona. Wybierając kwiaty sztuczne ekskluzywne, możesz mieć pewność, że będą one prezentowały się wyjątkowo realistycznie.

Układanie kompozycji w doniczce – krok po kroku

 1. Przed przystąpieniem do tworzenia kompozycji, przygotuj swoje miejsce pracy. Zabezpiecz powierzchnię stołu i wyłóż wszystkie wybrane ozdoby.
 2. Suchą gąbkę florystyczną dopasuj do doniczki, tak aby ściśle przylegała do jej wnętrza. Możesz przyciąć ją nożykiem.
 3. Sztuczne kwiaty umieść w gąbce florystycznej. Rozpocznij od najdłuższych gałązek, a następnie umieść krótkie rośliny. Pamiętaj, że kompozycja kwiatowa powinna prezentować się naturalnie, dlatego na tym etapie możesz posiłkować się zdjęciami z Internetu, które przedstawiają, jak dane okazy wyglądają w naturze.
 4. Jeśli chcesz, aby Twoja kompozycja była trwała i stabilna, możesz nałożyć klej na dolne końcówki kwiatów, przed ich umieszczeniem w gąbce. W ten sposób będą one mocno przytwierdzone do gąbki, co sprawdza się w szczególności podczas przygotowywania kompozycji na cmentarz.
 5. Sucha gąbka florystyczna nie powinna być widoczna. Jeśli udało Ci się ją zakryć kwiatami, możesz zakończyć pracę. Jeśli jest widoczna, możesz na jej wierzchu umieścić sztuczny mech, kamyczki lub korę. Elementy te warto przymocować do gąbki za pomocą kleju.

Jakie kompozycje kwiatowe w doniczkach możesz wykonać?

Jak ułożyć sztuczne kwiaty w doniczceSzeroki wybór sztucznych kwiatów sprawia, że możesz stworzyć dowolną kompozycję, zgodną ze stylem wnętrza lub przeznaczeniem (ogród, cmentarz). Wykorzystując ekskluzywne sztuczne kwiaty doniczkowe, możesz ustawić najbardziej popularne i nowoczesne okazy również w miejscach, w których występuje wyłącznie sztuczne światło lub panują niekorzystne dla rozwoju roślin temperatury. Sztuczne kwiaty ułożone w doniczce mogą być dobrane adekwatnie do pory roku lub okazji. Są to na przykład kompozycje na Dzień Matki, stroki świąteczne i wiele innych. Z kolei sztuczne gałązki wiszące ułożone w doniczce można umieścić w makramach i kwietnikach, tworząc piękną ozdobę wiszącą. Jeśli nie chcesz układać sztucznych kwiatów w doniczce, a mimo to chcesz się cieszyć ich pięknem w swoim domu, możesz umieścić je również w wazonie. Dzięki temu bukiet kwiatów na Twoim stole będzie świeży przez cały czas.

Zalety sztucznych kompozycji kwiatowych

wianek-z-lawendaSztuczne kwiaty swą popularność zawdzięczają zaletom, które płyną z ich wykorzystania. Jedną z nich jest możliwość ustawienia, bez względu na jakość stanowiska. Tanie kwiaty sztuczne to możliwość wykonania pięknej dekoracji za niewielkie pieniądze. Taka dekoracja będzie ozdabiać dom lub cmentarz przez wiele tygodni, a jeśli Ci się znudzi, możesz ją schować i za jakiś czas, po uprzednim oczyszczeniu, wykorzystać ponownie. W każdej chwili możesz też odświeżyć swoją dekorację, dokładając do niej lub usuwając konkretne kwiaty. Układanie sztucznych kwiatów w doniczce nie wymaga żadnych dodatkowych umiejętności. Jedyne, czego potrzebujesz to odpowiednie akcesoria florystyczne i wyobraźnia – a to wszystko ma hurtownia kwiatów sztucznych. W tej kwestii roślinność sztuczna posiada jeszcze jedną, bardzo istotną zaletą. Możesz bowiem pracować nad swoją kompozycją przez długi czas, bez obaw o utratę świeżości kwiatów. Jeśli nie jesteś zadowolona z powstałej kompozycji, w każdym momencie możesz wyciągnąć ozdoby z gąbki (pod warunkiem, że nie użyłaś kleju) i przystąpić do pracy po raz kolejny.

Related Post