SOA czyli Słowa Oczywiście A(normalne) Moda Piękna biżuteria – dopełnienie sukni ślubnej

Piękna biżuteria – dopełnienie sukni ślubnej

Biżuteria ślubna

Ostania aktualizacja postu : 27 lipca 2021

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu pary zakochanych. Każdy chce, aby podczas tego wyjątkowego dnia wszystko było idealne, zaczynając od dekoracji, atrakcji, aż po stroje pary młodej. Panna Młoda często staje przed wieloma dylematami związanymi z wyborem odpowiedniej sukienki oraz dodatków. Wybór jest ogromny i łatwo się pogubić. Niestety, często zdarza się, że wiele kobiet popada w przesadę i dobiera o wiele za dużo dodatków lub kupuje rzeczy, które podczas ostatecznej przymiarki okazują się do siebie nie pasować. Jak sobie z tym poradzić? Poniżej kilka wskazówek, które pomogą w doborze biżuterii srebrnej do ślubu.

Biżuteria srebrna do ślubu – kolor sukni

Biżuteria ślubna

Biżuteria na ślub

Biżuteria jest bardzo ważna. Stanowi ona dopełnienie każdej stylizacji i pozwala na podkreślenie pewnych elementów stroju i urody kobiety. Z tego powodu warto zwrócić na nią szczególną uwagę podczas przygotowywania stylizacji ślubnej.

Biżuteria srebrna sprawdza się idealnie w przypadku klasycznej, białej sukni ślubnej. Chodzi głównie o czystą biel bez żadnych kolorowych akcentów. W przypadku sukni w kolorze écru czy kremowym można wybrać inny metal szlachetny, np. do ecru pasuje złoto, choć sprawdza się również postarzane srebro w stylu vintage.

Biżuteria srebrna ślubna https://www.bizuteriapiotrowski.pl/kolekcja-crystal-wedding – dekolt sukni

Dobór konkretnych elementów zestawu biżuterii jest w dużej mierze uzależniony od fasonu oraz ilości ozdób, które znajdą się na sukni ślubnej. Jednym z głównych wyznaczników jest rodzaj dekoltu.

 

  • Dekolt w kształcie serca: dekolt w kształcie serca współgra z okazałymi koliami lub skromniejszymi naszyjnikami, choć z drugiej strony można zrezygnować z ozdoby na szyje i wybrać tylko okazałe, długie kolczyki. Sprawdzą się bardzo dobrze w przypadku upiętych włosów, które nie opadają na ramiona.
  • Dekolt w kształcie litery „V”: Najlepszym wyborem przy tego typu dekolcie jest długi cienki łańcuszek z dużą lub średnią zawieszką. Podkreśli szyję oraz doda stylizacji nieco drapieżności. W przypadku takiego rodzaju dekoltu można również zrezygnować z naszyjnika i wybrać jedynie kolczyki. Dobór konkretnych kolczyków zależy głównie od fryzury. Jeśli włosy są upięte z tyłu, najlepiej wybrać kolczyki wiszące. Jeśli natomiast są zarzucone na ramiona, lepszym rozwiązaniem są kolczyki małe, błyszczące, rozświetlające twarz.
  • Dekolt asymetryczny (sukienka zakrywająca jedno ramię): w przypadku takiego dekoltu lepiej zrezygnować z naszyjnika. Zamiast niego można przyozdobić nagą rękę bransoletką oraz srebrne pierścionki https://www.bizuteriapiotrowski.pl/pierscionki, ostatecznie rozświetlić twarz ozdobnymi, srebrnymi kolczykami z kryształkami.
  • Dekolt w stylu carmen: dekolt opadający na ramiona jest idealny dla srebrnych chokerów lub prostych opasek na szyje z niewielką, błyszczącą zawieszką. Biżuteria srebrna w przypadku tego dekoltu może również ograniczać się do niewielkich kolczyków. Srebrne kolczyki https://www.bizuteriapiotrowski.pl/kolczyki-srebrne typu kulki podkreślą długą szyję.
  • Dekolt w stylu królowej Anny: tego typu dekolt to ozdoba sama w sobie. W tym przypadku warto zrezygnować z biżuterii lub ostatecznie założyć małe, delikatne kolczyki.

Biżuteria srebrna do ślubu – styl

Gdy chcemy dobrać biżuterię do sukni ślubnej, warto zastanowić się również nad tym, jaki styl nam odpowiada. Biżuteria srebrna powinna być z nim zgodna. Kobiety gustujące w stylistyce vintage powinny postawić na srebro oksydowane. Suknie w stylu princessy mogą być łączone ze srebrnymi ozdobami wysadzanymi cyrkoniami i kryształkami swarovskiego. Natomiast zwiewne sukienki z elementami koronki powinny być podkreślane lekką, delikatną biżuterią. Najważniejsze, aby całość przekazywały spójny obraz stylistyczny. Warto również pamiętać o tym, że im bogatsza suknia ślubna, tym skromniejsze powinny być ozdoby. Czasem nawet lepiej całkowicie zrezygnować z biżuterii, zwłaszcza jeśli suknia posiada dodatki wykonane z błyszczących kryształków. Warto pamiętać o tym, że w modzie mniej znaczy więcej.

Czy fryzura jest ważna?

Wybrana biżuteria srebrna https://www.bizuteriapiotrowski.pl/ oraz sama suknia ślubna zdecydowanie powinna współgrać z fryzurą Panny Młodej. Wysokie upięcie włosów odsłania szyję i ramiona, co powinno mieć wpływ na wybór dekoltu w sukni ślubnej. Gdy szyja jest odsłonięta, warto pamiętać o naszyjniku. Tak samo odsłonięte uszy można ozdobić kolczykami. Natomiast fryzura z opadającymi kaskadami włosów dobrze komponuje się z głębokim dekoltem lub dekoltem w kształcie serca. W takiej stylizacji lepiej postawić na niewielkie ozdoby w obszarze twarzy. Masywniejszą, srebrną biżuterię można natomiast założyć na dłonie. Na sam koniec warto podkreślić, że cała stylizacja powinna, przede wszystkim współgrać z osobowością Panny Młodej. Kobieta powinna dobrze czuć się zarówno w sukience, jak i biżuterii. Zmienianie własnego stylu tylko na potrzeby ślubu może sprawić, że podczas ceremonii kobieta będzie czuć się niekomfortowo.

Related Post