SOA czyli Słowa Oczywiście A(normalne) Uroda,Usługi Jak poradzić sobie z problemem łysienia?

Jak poradzić sobie z problemem łysienia?

Ostania aktualizacja postu : 17 listopada 2021

Jeżeli ktokolwiek powiedział kiedyś, że bycie facetem jest beztroskie i bezproblemowe z pewnością nigdy nie spotkał się z problemem łysienia, dotykającym przede wszystkim właśnie mężczyzn. Skąd się ono bierze i jak sobie z nim poradzić? Czy przeszczep włosów jest realną opcją na ich odzyskanie, czy też złudną nadzieją? Pełne kompendium wiedzy na ten temat znajdziecie właśnie w tym miejscu.

Czym jest łysienie i co je wywołuje?

Łysienia nie da się opisać inaczej aniżeli mówiąc, że jest to trwałe wypadanie włosów spowodowane różnymi czynnikami. Mogą to być tak błahe (z pozoru) sprawy, jak stres, niewłaściwa dieta czy po prostu nieodpowiednie dbanie o skórę głowy, ale rzadko to one są głównymi winowajcami. Tę rolę przypisuje się przede wszystkim testosteronowi – hormonowi typowemu u mężczyzn (właśnie ze względu na niego łysienie dotyka przede wszystkim mężczyzn, a kobiety mają zazwyczaj do czynienia z przerzedzaniem się włosów), a zachodzącemu w reakcję z enzymami. W wyniku tego uszkadzane są mieszki włosowe, co z kolei powoduje właśnie trwałe wypadanie.

Przeszczep włosów – metoda idealna, ale czy jedyna?

Łysieniu nie można przeciwdziałać – jest to fakt, który martwi każdego, kto zauważy jego objawy u siebie. Wszystko ze względu na to, że podłoże utraty włosów jest różne w indywidualnym przypadku, a zazwyczaj uwarunkowane genetycznie lub wywołane hormonu męskości (którego, należy powiedzieć, niekoniecznie chcielibyśmy się pozbywać). Istnieje możliwość hamowania rozwoju łysienia poprzez zastosowanie różnego rodzaju szamponów stymulujących porost włosów. Sprawdzają się jednak w bardzo różny sposób.

Z uwagi na brak innych opcji, możliwe jest stwierdzenie, że przeszczep włosów jest jedyną skuteczną opcją na odzyskanie owłosienia na skórze głowy. Permanentne, jak zapewniają kliniki, które często dają dożywotnią gwarancję na przeprowadzane przez siebie zabiegi.

Którą metodę przeszczepu wybrać?

Sposób, w jaki zostanie przeprowadzony na nas zabieg, jakim jest przeszczep włosów nie zależy wyłącznie od naszego wyboru, ale też od czynników zewnętrznych – stopnia zaawansowania łysienia, płci czy głównej przyczyny utraty owłosienia. W większości przypadków wykorzystuje się metodę FUE, która sprowadza się do przeszczepiania pojedynczych mieszków włosowych. To ona, w towarzystwie techniki strip (w której przeszczepiany jest uprzednio wycięty pas owłosionej skóry głowy, najczęściej pochodzący z potylicy), stanowi bardzo dobry sposób walki z tak zwanymi zakolami, dotykającymi największy odsetek mężczyzn zmagających się z łysieniem.

Osoby dotknięte całkowitym łysieniem rzadko kiedy decydują się na sztuczne odtwarzanie włosów. Wszystko ze względu na to, że jedyną opcją dla nich jest technika zwana BHT (Body Hair Transplant), polegająca na pobraniu włosów z innych niż głowa części ciała. Choć jest to skuteczna metoda, przeszczepione włosy działają dokładnie tak, jak prawdziwe – mają więc skłonność do wypadania, również permanentnego. Konieczne jest zatem powtarzanie zabiegów w momencie zaistnienia takiej potrzeby.

Koszt przeszczepu włosów

Jeżeli chodzi o koszt, z jakim musimy się liczyć decydując się na zabieg, jakim jest przeszczep włosów w jego oszacowaniu musimy brać pod uwagę przede wszystkim powierzchnię naszej skóry, jaka jest objęta łysieniem – im większa, tym więcej będziemy musieli zapłacić. Nierzadko zdarza się tak, że naszym celem w przeprowadzaniu zabiegu nie jest zwalczanie bezpośrednich skutków łysienia, a raczej radzenie sobie z przerzedzeniem. Zagęszczanie włosów również wchodzi w skład przeszczepu, choć jest znacznie tańsze, niż on sam.

Ogólnie rzecz ujmując, widełki cenowe w kwestii zabiegu przeszczepu włosów rozpoczynają się w granicach tysiąca złotych – z takim wydatkiem musimy liczyć się chcąc albo punktowo uzupełnić braki w owłosieniu, albo też nieco zagęścić nasze owłosienie skóry głowy. Zamykają się z kolei na dziesięciu tysiącach, przy czym z takim wydatkiem muszą liczyć się osoby z łysieniem w bardzo zaawansowanym stadium, pochłaniającym bardzo dużą powierzchnię skóry głowy.

Naturalnie rzecz biorąc owe widełki są bardzo elastyczne i zależne nie tylko od zaawansowania naszej dolegliwości, ale też techniki przeszczepu, jaką wybierzemy oraz kliniki, na której usługi ostatecznie się zdecydujemy.

Podsumowanie

W czasach, w których medycyna estetyczna osiągnęła tak wysoki poziom, jak obecnie, aż grzechem byłoby poddanie się łysieniu i nie skorzystanie ze świetnej opcji, jaką jest przeszczep włosów. Naturalnie, niektórym osobom do twarzy jest z byciem łysym – jeżeli jednak znajdujemy się w grupie, która nie przypisuje mu wzrostu swojej atrakcyjności, a która wstydzi się tego i stara się ukryć, powinniśmy spróbować wspomnianego zabiegu. Zwłaszcza, że cechuje się on olbrzymią skutecznością, nie inwazyjnością, a także w żaden sposób nie pokrzyżuje naszych planów. Zabieg ten jest niczym wizyta u dentysty – możemy po nim wrócić do życia, oczekując na efekty. Nie wahajmy się zatem i jeżeli budżet nam na to pozwala, po prostu zapiszmy się na wizytę do lekarza.

Related Post

Wycinanie dpf

Wycinanie dpfWycinanie dpf

Ostania aktualizacja postu : 22 listopada 2023 Wycinanie dpf: W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zastanawia się nad tym, czy warto wykonać zabieg wycinania DPF (Diesel Particulate Filter), czyli filtra